Субота, 20.04.2024, 10:16

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Книга світових помилок і вигадок [127]
Наш світ переповнений розумними книжками, ми з ранніх років безупинно щось пізнаємо, чомусь вічно вчимося. А мудрість Сократа, який знав, що він нічого не знає, актуальна в наші дні як ніколи. Багато фактів, які ми вважаємо незаперечними, насправді є відвертою вигадкою, а наші знання - помилковими. Ми живемо у світі повсюдного невігластва і загальних помилок, але соромимося в цьому зізнатися. Наведена інформація проливає світло на всім відомі "факти". У багатьох відношеннях це корисне читання: по-перше, задоволення гарантовано, а по-друге, після ознайомлення наше невігластво хоч не на багато, та зменшиться.
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Література » Книга світових помилок і вигадок

Хто ховає голову в пісок?
А от і неправильно.
 
Ніхто ніколи не бачив, щоб страус ховав голову в пісок. Коли страусу загрожує небезпека, вони тікають геть - як будь-яка розсудлива тварина.
 
Міф про голову і пісок, ймовірно, виник через те, що іноді страуси лежать в своїх гніздах (по суті, неглибоких ямках), витягнувши шию вперед, і ретельно оглядають горизонт на предмет небезпеки. Якщо хижак підходить надто близько, страуси схоплюються і дають дьору. Страус може бігти зі швидкістю 65 км/год без зупинки протягом півгодини.
 
Страус - найбільший птах на Землі: самець досягає 2 м 70 см у висоту, однак мізки в них розміром з волоський горіх - менше, ніж їхні очні яблука.
 

Карл Лінней* класифікував страуса як Struthio camelus, тобто «горобець-верблюд», - можливо, через те, що страуси живуть в пустелі і в них довгі шиї, що нагадують верблюжі. Греки називали страуса homegas strouthos - «великий горобець».
 
Найперший міф про страусів, що ховають голову в пісок, зустрічається в працях давньоримського історика Плінія Старшого, який, до речі, вважав, що страуси свердлять свої яйця лютим поглядом, щоб потомство швидше проклюнулось.
 
Пліній, правда, забув згадати про здатність страусів ковтати абсолютно дивні речі.
 
Крім каменів, що страуси використовують для поліпшення травлення, вони готові проковтнути практично все на світі, будь то залізо, мідь, цеглу чи навіть скло. А один диво-екземпляр з Лондонського зоопарку примудрився з'їсти метр мотузки, касету з плівкою, будильник, велосипедний золотник, олівець, гребінець, три рукавички, носовичок, золоте намисто, наручний годинник і цілу купу монет.
 
Є відомості, що страуси в Намібії не проти поласувати навіть алмазами.

* Карл Лінней (1707-1778) - шведський натураліст, засновник сучасної систематики в зоології та ботаніці.
 
 
Категорія: Книга світових помилок і вигадок | Додав: chuvak (14.03.2010)
Переглядів: 2939 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]