Середа, 24.04.2024, 05:44

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Книга світових помилок і вигадок [127]
Наш світ переповнений розумними книжками, ми з ранніх років безупинно щось пізнаємо, чомусь вічно вчимося. А мудрість Сократа, який знав, що він нічого не знає, актуальна в наші дні як ніколи. Багато фактів, які ми вважаємо незаперечними, насправді є відвертою вигадкою, а наші знання - помилковими. Ми живемо у світі повсюдного невігластва і загальних помилок, але соромимося в цьому зізнатися. Наведена інформація проливає світло на всім відомі "факти". У багатьох відношеннях це корисне читання: по-перше, задоволення гарантовано, а по-друге, після ознайомлення наше невігластво хоч не на багато, та зменшиться.
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Література » Книга світових помилок і вигадок

Хто винайшов кулькову ручку?
а) м-р Біро.
б) м-р Біш.
в) м-р Куайет*.
г) м-р Лауда. 
 
До настання ери кулькових ручок письмо вважалося досить небезпечним і важким заняттям. Писальні пір'я доводилося регулярно вмочати в каламар (чорнильницю), ручки постійно текли, а туш (яка по-англійськи називається Indian ink, «індійські чорнила», але винайдена в Китаї) сохла на папері надто довго. Всі ці проблеми були вперше озвучені у патенті, зареєстрованому 30 жовтня 1888 дубильщиком шкір на ім'я Джон Дж. Лауда. Саме він створив ручку з обертовим кулькою замість гострого наконечника, який безперервно «купався» у чорнилі, що надходило із спеціальної ємності. І хоча його ручка все одно протікала, писати нею на шкірі було набагато зручніше, ніж звичайною пір'яною. На жаль, Лауду так і не вдалося довести свій винахід до розуму. В іншому випадку ми з вами говорили б про одноразові «лауди», а не про кулькових «біро». 
 
Угорець Ласло Біро (1899-1985) хоч і вивчав медицину, але ступінь доктора так і не отримав. Перш ніж серйозно присвятити себе журналістиці, Біро перепробував найрізноманітніші заняття, включаючи гіпноз і автомобільні гонки.
 
Спантеличений різницею в часі засихання друкарської фарби та вмісту пір'яної авторучки, Ласло Біро і його брат-хімік Георгій спробували оснастити ручку крихітним шарикопідшипником, який успішно «витягував» друкарську фарбу по мірі обертання. Так народилася знаменита «Біро».
 
Брати запатентували винахід в Угорщині у 1938-му, а в 1940-му, рятуючись від нацистів, емігрували до Аргентини, де повторно запатентували кулькову ручку вже у 1943-му. Одним з їх перших клієнтів стали Королівські ВПС Великобританії, захоплені прекрасною функціональністю «Біро» навіть на великій висоті. Незабаром назву «Біро» перетворилося в Британії в синонім кулькової авторучки.
 
Перші, що надійшли в широкий продаж «Біро» були зроблені в 1945 році. У той же час Біро продав ліцензію на виробництво кулькових ручок французу на ім'я Марсель Біш (Bich).
 
Біш назвав свою компанію «BiC» і, злегка модифікувавши модель Біро, запустив неймовірно дешеву шестигранну пластмасову авторучку у масове виробництво.

Компанія «BiC» і до цього дня залишається світовим лідером у виробництві та збуті кулькових авторучок з щорічним обсягом продажів 1,38 мільярда євро. У 2005 році була продана їх 100-мільярдна авторучка. Бестселер продукції «BiC», марка «Кристал», продається в кількості 14 мільйонів примірників на день.
 
На знак поваги до Біро аргентинці - які, до речі, називають авторучки birome - святкують національний День винахідника 29 вересня, в дату його народження.

* Ніякого «містера Куайета» насправді не існувало; автори просто обіграли ім'я реального містеpa Лауда (тобто, в буквальному перекладі, містера голосно), протиставивши йому вигаданого містера Куайета (тобто містера Тихоню).
 
Категорія: Книга світових помилок і вигадок | Додав: chuvak (06.02.2010)
Переглядів: 14745 | Рейтинг: 4.6/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]