Неділя, 28.04.2024, 20:42

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Цікавий світ [101]
Література [127]
Чудеса України [26]
100 чудес України
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Цікавий світ

Інтернет-залежних китайців лікують електрошоком

Китайських підлітків, які страждають від інтернет-залежності, лікують електрошоком у спеціальних клініках, пише 3 червня 2009 року, газета China Daily.

Інтернет-залежних китайців лікують електрошоком
Фото: АР
Китайських підлітків лікують електрошоком

Про те, що в Китаї застосовуються подібні заходи до тих, хто страждає інтернет-залежністю, відомо давно, але в сьогоднішньому номері англомовна китайська газета призводить подробиці подібного лікування, які стали відомі з розповідей пацієнтів, які пройшли цей курс лікування у клініці доктора Ян Юнсіна в провінції Шаньдун.

За словами підлітків, під час стаціонарного лікування їх відправляли на електрошок за порушення будь-якого із 68 правил лікарні.

За словами підлітків, під час стаціонарного лікування їх відправляли на електрошок за порушення будь-якого із 68 правил лікарні

Колишні пацієнти розповіли виданню, що "отримували розряд" силою 200 міліампер за те, що замикалися в туалеті, не вчасно приймали ліки, або без дозволу качалися в кріслі головного лікаря.

Курс лікування в госпіталі коштує шість тисяч юанів (878 доларів). Підлітків, які страждають від інтернет-залежності у клініку зазвичай привозять батьки.

Ще одним видом терапії в клініці є публічна самокритика, покаяння на колінах перед батьками та повна відмова від інтернету.

Глава клініки доктор Ян Юнсін називає свій метод "хрестовим походом проти інтернет-залежності", а лікування електрошоком - "розслаблюючою терапією", яка, на його думку, допомагає пацієнтам молодим людям заспокоїтися і згодом не просиджувати за комп'ютером цілий день.

Інтернет-залежність було офіційно визнано психічним розладом у Китаї 8 листопада 2008 року

Батьки також вважають метод лікування правильним. "Електрошок - безпечний і ефективний спосіб зробити мою дитину спокійною і слухняною. Вважаю, що це набагато краще, ніж годувати мою дитину таблетками", - розповіла виданню жінка на прізвище Сю, яка недавно відправила свого 18-річного сина в клініку на лікування від інтернет-залежності.

Інтернет-залежність було офіційно визнано психічним розладом у Китаї 8 листопада 2008 року.

Китайські медики вважають, що занадто активне захоплення віртуальним світом часто призводить до проблем в реальному житті. Так, згідно з опублікованими на початку листопада минулого року даними пекінського управління громадської безпеки, 76% злочинів серед підлітків певною мірою мотивовано пристрастю до онлайн-ігор.

На початок 2008 року в Китаї було зареєстровано більше 40 мільйонів користувачів онлайн-ігор. Доходи від ігрової індустрії перевищили 1,5 мільярда доларів, а до 2012 року, за прогнозами, досягнуто 4 мільярдів.

Нагадаємо, 12 березня нинішнього року, в Міжнародний день проти цензури в інтернеті, правозахисна організація Репортери без кордонів опублікувала щорічний список "ворогів інтернету", країн, які обмежують вільний доступ користувачів до Мережі. До нього увійшли 12 країн: Бірма, В'єтнам, Єгипет, Іран, Китай, Куба, Саудівська Аравія, Північна Корея, Сирія, Туніс, Туркменістан і Узбекистан.

Водночас, китайський інтернет переживає бум, незважаючи на жорсткий контроль з боку уряду. Китай посідає перше місце в світі за кількістю інтернет-користувачів. За даними на початок січня 2009 року, число жителів Китаю, які мають доступ до інтернету, досягло 298 мільйонів.
 
Категорія: Цікавий світ | Додав: chuvak (09.06.2009)
Переглядів: 1194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]