Середа, 12.12.2018, 01:54

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Київ [4]
Чудеса Києва
Автономна республіка Крим [6]
Чудеса Криму
Вінничина [2]
Чудеса Вінничини
Дніпропетровщина [1]
Волинь [2]
Чудеса Волині
Дніпропетровщина [3]
Чудеса Дніпропетровщини
Донеччина [1]
Чудеса Донеччини
Житомирщина [2]
Чудеса Житомирщини
Закарпаття [3]
Чудеса Закарпаття
Запоріжжя [1]
Чудеса Запоріжжя
Івано-Франківщина [1]
Чудеса Івано-Франківщини
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Чудеса України » Вінничина

Садиба Миколи Пирогова
З Вінницею пов’язано понад 20 останніх років життя вченого, основоположника польової хірургії, засновника Російського Червоного Хреста М.І.Пирогова, який свого часу врятував життя знаменитому італійцеві Джузеппе Гарібальді. В своїй садибі «Вишня» Микола Іванович лікував хворих, займався науковою роботою, громадською діяльністю. Похований видатний хірург в усипальниці на території садиби.

Національний музей-садиба М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.
 
Метою діяльності Національного музею-садиби М.І. Пирогова є збереження особливого культурного середовища, яке було за життя вченого. Це визначає сенс музею, представленого взаємозв'язаною системою об'єктів культурної спадщини і пам'яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять:
- будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність;
- музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня;
- церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого;
- меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.
 
Музей був відкритий 9 вересня 1947 року у колишній садибі М.І. Пирогова Вишня, яку він придбав у спадкоємців доктора медицини А.А. Гриколевського на торгах у Києві 1859 року, працюючи на посаді попечителя Київського учбового округу. 
 
М.І. Пирогов за порівняно короткий час упорядкував занедбане господарство. Однак його основним заняттям була лікарська справа. У садибі Вишня М.І. Пирогов відкрив лікарню, де робив складні на той час хірургічні операції, які мали гарні результати. Звідси М.І. Пирогов тричі виїздив. В 1862-1866 рр. він керував підготовкою молодих вчених у професорському інституті в Німеччині. 1870 року М.І. Пирогов, як представник Товариства Червоного Хреста, виїздив на франко-прусську війну, а 1877 року – на російсько-турецьку.
 
Помер М.І. Пирогов 23 листопада (5 грудня н.с.) 1881 року. Набальзамоване петербурзьким лікарем Д.І. Виводцевим тіло М.І. Пирогова 24 січня 1882 року було перенесено до родинної усипальниці, над якою 1885 року за проектом академіка В.І. Сичугова була побудувана церква і освячена на честь св. Миколи Чудотворця.
Практично цим було покладено початок Пироговському музею у Вишні.
 
Категорія: Вінничина | Додав: chuvak (06.11.2009)
Переглядів: 1857 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]