Середа, 24.04.2024, 15:28

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Київ [4]
Чудеса Києва
Автономна республіка Крим [6]
Чудеса Криму
Вінничина [2]
Чудеса Вінничини
Дніпропетровщина [1]
Волинь [2]
Чудеса Волині
Дніпропетровщина [3]
Чудеса Дніпропетровщини
Донеччина [1]
Чудеса Донеччини
Житомирщина [2]
Чудеса Житомирщини
Закарпаття [3]
Чудеса Закарпаття
Запоріжжя [1]
Чудеса Запоріжжя
Івано-Франківщина [1]
Чудеса Івано-Франківщини
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Чудеса України » Автономна республіка Крим

Алупкінський державний палацово-парковий заповідник
Знаменитий Алупкінський (Воронцовський) палац - головна історична пам’ятка, яка творить популярність і славу міста Алупка. Літня резиденція генерал-губернатора Воронцова була не тільки місцем блискучих прийомів царів й іменитих гостей, але й центром культурного життя Південного узбережжя Криму.
 
В лютому 1945 р., в дні історичної Кримської (Ялтинської) конференції, в Алупкінському палаці розміщувалася англійська делегація на чолі з У. Черчиллем, прем’єр-міністром Великобританії.
 
 
 
 

         

Алупкінський палац в основному витриманий в стилі англійської архітектури XVI в. – часу переходу від пізньої готики до стилю англійського Відродження. Проте, при проектуванні палацу були враховані  і місцеві особливості – тогочасний східний колорит.

 

Воронцовський палац  знаходиться в  Алупці.  Він  будувався  протягом 1828–48рр. Така тривалість пов’язана з тим, що  над  зведенням  будівлі працювало зовсім небагато кріпаків, серед яких було 10  справжніх  майстрів.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Палац збудований з місцевого камню діабазу, який за  густиною  в  2,5  разів більший за граніт. Архітектором палацу був  Блор, і він  обрав  для  свого творіння псевдоготичний стиль, портал  же  зробив  у  мавританському  стилі.

 

Палац складається  з  5-ти  корпусів. Сама  будівля  двоповерхова, перший поверх  представлений  9-ма  парадними  залами:  коридором   біля   входу, кабінетом,  вітальнею,   ситцевою  кімнатою,  блакитною  вітальнею,  зимовим садом, парадною столовою, кімнатою для більярду та іншими. Кімнати  другого поверху не експонуються.
 
 
 
 
 
 

 

На   півдні  розташовані  парадні  сходи,  по  обох боках яких розміщені 6 фігур  левів. Знизу і зверху палацу  величезні  парки площею біля 40 гектарів з  вільно  переплітаючимися алеями, маленькими водоспадами, 3-ма озерами та екзотичними  деревами. 

 

Безпосередньо поблизу палацу  сади  кипарисів  та  магнолій.  У  верхньому  парку     природнє нагромадження діабазових глиб (“хаос”). Зараз у палаці знаходиться  музей  з колекціями меблів, посуду, живопису та книжок.

Категорія: Автономна республіка Крим | Додав: chuvak (16.07.2009)
Переглядів: 1822 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]