Четвер, 25.04.2024, 04:06

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Книга світових помилок і вигадок [127]
Наш світ переповнений розумними книжками, ми з ранніх років безупинно щось пізнаємо, чомусь вічно вчимося. А мудрість Сократа, який знав, що він нічого не знає, актуальна в наші дні як ніколи. Багато фактів, які ми вважаємо незаперечними, насправді є відвертою вигадкою, а наші знання - помилковими. Ми живемо у світі повсюдного невігластва і загальних помилок, але соромимося в цьому зізнатися. Наведена інформація проливає світло на всім відомі "факти". У багатьох відношеннях це корисне читання: по-перше, задоволення гарантовано, а по-друге, після ознайомлення наше невігластво хоч не на багато, та зменшиться.
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Література » Книга світових помилок і вигадок

Який птах є найпоширенішим у світі?
Курка - це всього лише спосіб для яйця на світ ще одне яйце.

Семюел Батлер
 
Поза всяким сумнівом, мова йде про звичайну домашню курку.
 
На сьогоднішній день загальна кількість курчат у всьому світі становить приблизно 52 мільярди - приблизно по дев'ять на кожного жителя Землі. Сімдесят п'ять відсотків рано чи пізно потраплять до нас на стіл, але ж ось вже майже 3000 років їх головним чином вирощують заради яєць. До того як до Британії прийшли римляни, нікому й на думку не спадало їсти самого птаха.
 
Предком всіх домашніх курей і півнів прийнято вважати таїландського фазана під назвою «червона джунглевая курка» (G'alius gallus gallus). Її найближчий сучасний родич - бійцівський півень.
 
Масове виробництво курчат та яєць почалося у 1800 році. У ті часи куряче м'ясо було побічним продуктом виробництва яєць. У їжу і на продаж йшло м'ясо лише тих курей, що вже занадто постаріли, щоб давати яйця. У 1963 році куряче м'ясо все ще вважалося розкішшю. Лише в 1970-х воно стає доступним для більшості з нас і набуває широкої популярності. Сьогодні куряче м'ясо становить практично половину всього обсягу м'ясних продуктів, що вживаються в їжу британцями.
 
У результаті селекції і обробки гормонами тепер достатньо сорока днів, щоб виростити курчати до зрілого стану, - це в два рази швидше, ніж якщо б процес йшов своєю чергою, так як задумано природою.
 
Дев'яносто вісім відсотків вирощуваних у світі курчат - в тому числі органічних - є нащадками порід, виведених трьома американськими компаніями. Так, половина всіх «бройлерів» (тобто м'ясних курчат) в світі - це «Кобб-500», виведені в 1970-х роках компанією «Кобб Брідінг Ко.».
 
До 1500 року в жодній з Америк курчат не було взагалі. Їх завезли іспанці.
 
Більше третини курчат Сполученого Королівства виробляє шотландська компанія «Грампіан Кантрі Фудз Груп». Вона поставляє куряче м'ясо в усі великі мережі універсамів і є одним з найбільших спонсорів, які фінансують британську Консервативну партію. Через вісім величезних інкубаторних центрів, один з яких розташований якраз в Таїланді, на тижні проходить до 3,8 мільйона курчат. Девіз компанії: «Традиційно гарна якість».
 
Більшість курчат, що продаються в сьогоднішніх магазинах, - жіночої статі. Самці, відгодовувані на м'ясо, - це кастровані півні, або каплуни. У наші дні кастрація відбувається хімічним шляхом - за допомогою гормонів, які викликають атрофію яєчок.
 
Промисловим терміном для курячої лапки є слово «ніжка». Більшість американських «ніжок» йде на експорт у Китай, не дивлячись на те що в цій країні налічується три мільярди власних курчат.
 
Данські курки кудахчут «гок-гок»; німецькі - «гак-гак»; тайські - «гук-гук»; голландські - «ток-ток»; фінські та угорські - «кіт-кіт». Лише французькі кури поблажливо дозволяють собі аристократичне «кут-кут-кудах».
 
Категорія: Книга світових помилок і вигадок | Додав: chuvak (20.03.2010)
Переглядів: 2273 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]