П`ятниця, 19.04.2024, 11:59

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Книга світових помилок і вигадок [127]
Наш світ переповнений розумними книжками, ми з ранніх років безупинно щось пізнаємо, чомусь вічно вчимося. А мудрість Сократа, який знав, що він нічого не знає, актуальна в наші дні як ніколи. Багато фактів, які ми вважаємо незаперечними, насправді є відвертою вигадкою, а наші знання - помилковими. Ми живемо у світі повсюдного невігластва і загальних помилок, але соромимося в цьому зізнатися. Наведена інформація проливає світло на всім відомі "факти". У багатьох відношеннях це корисне читання: по-перше, задоволення гарантовано, а по-друге, після ознайомлення наше невігластво хоч не на багато, та зменшиться.
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Література » Книга світових помилок і вигадок

Хто найімовірніше вціліє в ядерній війні?
 Таргани - відповідь неправильна.
 
Те, чому так багато людей вперто тримаються думки, мов таргани незнищенні, - тема вельми цікава і вже цікава сама по собі річ. Таргани топчуть планету набагато довше, ніж ми з вами (приблизно 280 млн років), і заслужили загальну ненависть як переносники зарази, від яких дуже важко позбутися. Плюс ці тварини можуть прожити тиждень навіть без голови. І все ж таргана перемогти можна! До того ж, після воістину новаторського дослідження докторів Уартона і Уартона в 1959 році, ми знаємо, що тарган стане одним з перших комах, хто дасть дуба при ядерної катастрофи.
 
У чому ж заслуга двох цих вчених? Уартони займалися тим, що піддавали цілий ряд комах впливу різних рівнів випромінювання. У результаті лікарі прийшли до висновку, що якщо для людини смертельною є доза в 1000 рад, то тарган помре при 20 000, плодова мушка - за 64 000, а паразитична оса - лише за 180 000 рад.
 
Справжньою ж королевою радіаційної винослівості є бактерія Deinococcus radio-durans, здатна витримати справді колосальну дозу випромінювання - 1,5 мільйона рад. І це якщо її не морозить, оскільки в замороженому стані радіаційна стійкість бактерії подвоюється.
 
Ця диво-бактерія - ласкаво прозвана «Конан» - рожевого кольору і пахне гнилою капустою. Коли її виявили в перший раз, та спокійнісінько росла в банці опромінених м'ясних консервів.
 
З тих пір вивченням бактерії зайнялися впритул. Виявилося, що в природі малятко Конан зустрічається не тільки в слонячих екскрементах і какашках лам, але і в опроміненій рибі, качтному м'ясі й навіть граніті з Антарктиди.
 
Опір бактерії Конан радіоактивному випромінюванню та низьким температурам, а також її здатність зберігати свою ДНК в цілості та недоторканості навіть в самих екстремальних умовах переконали вчених НАСА, що нарешті-то у них з'явився ключ до розгадки таємниці життя на Марсі.
 
Категорія: Книга світових помилок і вигадок | Додав: chuvak (14.02.2010)
Переглядів: 1232 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]