Середа, 24.04.2024, 06:26

Чувак.at.ua

Логін:
Пароль:
Категорії розділу
Книга світових помилок і вигадок [127]
Наш світ переповнений розумними книжками, ми з ранніх років безупинно щось пізнаємо, чомусь вічно вчимося. А мудрість Сократа, який знав, що він нічого не знає, актуальна в наші дні як ніколи. Багато фактів, які ми вважаємо незаперечними, насправді є відвертою вигадкою, а наші знання - помилковими. Ми живемо у світі повсюдного невігластва і загальних помилок, але соромимося в цьому зізнатися. Наведена інформація проливає світло на всім відомі "факти". У багатьох відношеннях це корисне читання: по-перше, задоволення гарантовано, а по-друге, після ознайомлення наше невігластво хоч не на багато, та зменшиться.
Статистика

Бібліотека усього цікавого

Головна » Статті » Література » Книга світових помилок і вигадок

З якого поверху найбільш безпечно падати кішці?
З будь-якого - лише б він був вище сьомого.
 
Наскільки велика буде висота, абсолютно не важливо, - головне, щоб тварині вистачало кисню.
 
Як у більшості дрібних тварин, у кішок є несмертельна кінцева швидкість - у котячому випадку це приблизно 100 км/ч. Досить кішці розслабитися, як вона тут же орієнтується, разпластується у повітрі і парашютує подібно літаючій білці.
 
Кінцева швидкість - це та точка, в якій вага тіла стає дорівнює опору повітря і тіло перестає прискорюватися. У людей цей показник становить 195 км/год і досягається на висоті близько 550 м.
 
Відомі такі випадки, коли кішки падали з тридцятого поверху або вище без будь-якої шкоди для здоров'я. Одна, наприклад, вижила, пролетівши сорок шість поверхів. Є навіть офіційно зареєстрований факт, коли бідну тварину навмисно викинули з літака «Сессна» на висоті 244 м - і кішка залишилася жива.

У 1987 році в «Журналі Американської ветеринарно-медичної асоціації» була опублікована стаття, де аналізувалися 132 випадки котячих падінь з вікон нью-йоркських висоток. У середньому кішки падали з 5,5 поверху. Дев'яносто відсотків з них залишилися живі, хоча багато хто отримав досить серйозні пошкодження. Результати аналізу показують, що кількість і серйозність травм зростали пропорційно до кількості поверхів - аж до сьомого. Вище сьомого поверху середня кількість ушкоджень різко знижувався. Іншими словами, чим довше падає кішка, тим більше у неї шансів.
 
 
Найвідомішими прикладами вільного падіння людини є два випадки. Двадцятидворічна стюардеса Весна Вулвовіч впала з висоти 10 600 м після вибуху, влаштованого хорватськими терористами на югославському пасажирському літаку в 1972 році. Ніколас Елкі-мейд, старший сержант-стрілок ВПС Великобританії, в 1944 році вистрибнув з палаючого «Ланкастера» і пролетів 5800 м з парашутом, що так і не розкрився.
 
Весна зламала обидві ноги і пошкодила хребет, але залишилася живою завдяки тому, що удар об землю прийняла на себе туалетная кабінка, до якої було пригвинтовано крісло стюардеси.
 
Падіння Елкімейда було пом'якшено ялинкою та заметами. Дивно, але все обійшлося без жодного перелому. Коли льотчика знайшли, той спокійнісінько сидів в снігу і покурював.
 
Категорія: Книга світових помилок і вигадок | Додав: chuvak (14.03.2010)
Переглядів: 1048 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]