Давненько вже не бачила Синка свого мати, - З того часу, як обрали Його в депутати. Лиш. по радіо чувала Його голосочок. Як сердечно піклувався Про народ синочок! Ну так уже побивався, Так гарно балакав, Що аж носом підшморгував, Замало не плакав. Та й подумала старенька, Сидячи в куточку: - Це ж узавтра сорок років Сповниться синочку, А від нього - ні словечка, Мабуть, несвободний. Як же там він поживає, Страждалець народний? Взяла мати кошолочку Свою невеличку, Подибала на станцію, Сіла в електричку І тримала кошолочку Мало не зубами: Везла сину картопельку Й торбинку з грибами. Поблукавши по столиці Години чотири, Знайшла таки рідненького, Дійшла до квартири. Надавила на кнопочку,
Задзенькав дзвіночок І з'явився на порозі Коханий синочок. Поправляє окуляри, Дивиться химерно. — Ви, гражданочка, ошиблись Етажом, навєрно... — Ти смієшся чи жартуєш? - Розгубилась мати. — А що ж ви так нарядились, — Що вас не пізнати? - У приймальні на вішалці - Наче на вітрині: Шуби, куртки та дублянки Чорні, жовті, сині. За прозорими дверима Тісними рядами Сидять ситі, гордовиті Мужчини і дами. Нахилився син до мами, Погладив по спині. — У чому це ваша куртка? У крейді чи в глині? — Та яка ж це, сину, куртка, Як це кацавейка. У пожарника купила, В кривого Омелька. її вішати не треба, Бо то лишній клопіт. Цупка така, що поставиш Та й стоїть, як чобіт. — А як це ви узулися? Що це за резина? Ні підметок, ні підборів, Наче у грузина... — Та це сусід знайшов якось Камеру у клуні, Дістав клею та й, спасибі, Зробив мені чуні. Прости, синку, що у мене Наряд нехороший. Давно живу без пенсії, Не приносять грошей... Син бурмоче: - Та ви ж знали В мене день рождєння, А ви отак явилися Без предупреждєння. - Мати тягне із кошолки Торбинку з грибами. — Оце ж тобі подарунок, Гостинець від мами. Прости мені, голубчику, Така в тебе мати, Що ти її соромишся Гостям показати. А то ж, либонь, такі самі, Як ти, депутати. Я ж із ними не збираюсь В чунях танцювати.
Ото ж такі красавчики І такі красуні Одягли нас в кацавейки І взули у чуні. Звели, синку, щоб на кухні Дали мені чаю. Я трішечки відпочину Та й пошкандибаю. Нехай собі веселяться Гості благородні Та нікому хай не брешуть, Що вони народні.
|